DIY: Łatwy, domowy sposób na pchły u Waszego pupilaPchły to małe stworzenia, które żerują na naszym pupilu. Jeśli zauważymy, że nas podopieczny coraz częściej się drapie i wgryza w sierść to znak, że może mieć pchły. Warto wtedy sprawdzić, czy w sierści nie chodzą małe robaczki czyli pchły, nie ma tam żadnych jajeczek oraz czarnych, twardych kropeczek, które po zgnieceniu pomiędzy paznokciami będę lekko czerwone. Jeśli znajdziemy choć jedno z wymienionych rzeczy warto interweniować.

Niewiele osób wie, że pchły nie siedzą cały czas w sierści, a mieszkają w naszym domu. Tak, naszym domu. Zazwyczaj siedzą w dywanach, kocach i innych puchatych miejscach. Na zwierzęta wchodzą tylko, gdy potrzebują pożywienia. Piją krew naszego pupila, przez co uprzykrzają mu życie. Zazwyczaj w miejscach, w których się żywią pozostawiają swoje odchody. Są to czarne i twarde kropeczki. Pchły rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Dorosła samica może znieść do 50 jaj dziennie, dlatego ważna jest szybka reakcja. Nie każdy ma szybki dostęp do sklepu czy weterynarza. Warto wtedy zrobić własny, domowy specyfik na pchły.

Jak zrobić domowy specyfik na pchły i co będzie nam do tego potrzebne ?
Musimy przyszykować pustą butelkę z atomizerem, wodę i ocet. Do miseczki lub nie dużego garnuszka wlewamy 250 ml gorącej, przegotowanej wody. Dolewamy do niego jedną, stołową łyżkę octu i mieszamy oba płyny ze sobą. Czekamy, aż roztwór ostygnie i wlewamy go do butelki z atomizerem. Wstrząsamy kilka razy i jest gotowy do użycia.

Jak zaaplikować taką mieszankę?
Najpierw warto by było, wykąpać psa i dokładnie wyczesać. Następnie dokładnie pryskamy sierść i pozostawiamy do wyschnięcia. Musimy pamiętać, aby we wszystkich miejscach, gdzie jest sierść zaaplikować roztwór. Czynność tą powinniśmy powtórzyć przez 3-4 dni.

Pchły nie lubią zapachu octu, więc prędzej czy później wyprowadzą się od niego, a nasz pies nie będzie się już drapał. Dodatkowo sierść na tym zyska - stanie się miększa i bardziej błyszcząca.
Udostępnij w Google +

Veronika (veronique228)

Nazywam się Weronika i prowadze tego bloga. Znajdziecie tu dużo postów urodowych, lifestylowych jak i wykonane przeze mnie DIY. Mam nadzieję, że miło spędzicie tu czas :) Więcej o mojej osobie w zakładce "O mnie".

0 komentarzy :

Publikowanie komentarza