Jak nagrać muzykę z komputera/karty dźwiękowej

Dzisiaj tutorial o nagrywaniu muzyki. Pewnie nie jedna z Was słyszała na jakieś stronie czy nawet blogu piosenkę, której albo nie da się ściągnąć albo wykonawca i tytuł jest nieznany. Jak można zdobyć tę piosenkę na swój komputer, aby móc jej słuchać? W bardzo prosty sposób, który zaraz Wam przedstawię.

1. Wchodzicie w Panel sterowania --> Dźwięk 

 Zarządzaj urządzeniami audio (nie w każdym systemie to jest, w niektórych wystarczy wejść tylko w dźwięk) 

 Nagrywanie --> Klikacie lewym przyciskiem na Mikrofon i go wyłączacie, następnie klikacie lewym przyciskiem na Stereo Mix i go włączacie ( jeśli go nie ma to klikacie w puste pole albo Mikrofon i zaznaczacie "Pokaż wyłączone urządzenia" --> Zapisujecie.


2. Ściągacie i instalujecie program Audacity lub Free Sound Recorder (polecam go, bo jest łatwiejszy w obsłudze) włączacie piosenkę, następnie nagrywanie w waszym programie i gotowe :)

Sama tak nagrałam kilka piosenek, bo nie mogłam znaleźć ich na necie do ściągnięcia, a bardzo mi się podobały :) Mam nadzieję, ze pomogłam :)

VEA :)

Udostępnij w Google +

Veronika (veronique228)

Nazywam się Weronika i prowadze tego bloga. Znajdziecie tu dużo postów urodowych, lifestylowych jak i wykonane przeze mnie DIY. Mam nadzieję, że miło spędzicie tu czas :) Więcej o mojej osobie w zakładce "O mnie".
  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarzy :

 1. Oooo przyda mi się :) Ja kiedyś nagrywałam sobie audycje z radiowej stronki heh bo znajome głosy, fajnie było potem to słuchać :) ach te wspomnienia

  OdpowiedzUsuń
 2. :D Bardzo fajny pomysł, nigdy bym na to nie wpadła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sobie zapisać ten post, żeby mi gdzieś nie umknął :)

  OdpowiedzUsuń