DIY: Świąteczne drzewkoTak jak obiecałam, dzisiaj post DIY, czyli jak zrobić świąteczne drzewko, czyli małą, żywą choinkę. Chciałam mieć w pokoju jakąś bardzo małą choineczkę, którą będą mogła postawić czy to na meblach czy na mojej dekoracyjnej wnęce. Lubie tworzyć takie rzeczy, więc to DIY to była dla mnie czysta przyjemność.


CO BĘDZIE POTRZEBNE ?
+ Gałązka z choinki
+ Małe pudełko (może być takie po aplikatorach do farb, zakrętka po odżywkach w sprayu itd.)
+ Gąbka
+ Nożyczki
+ Farby lub lakiery i inne ozdoby: spraye, brokat, bombki itd.JAK WYKONAĆ CHOINKĘ ?
Najpierw musimy wykonać nasze pudełko. Jeśli posiadacie jakieś fajne np.: nakrętkę po odżywkach do włosów, albo jakieś podobne to sprawa jest bardzo ułatwiona. Jeśli tak jak ja nie posiadacie takiego pudełeczka, to możecie je własnoręcznie wykonać. Ja użyłam do tego starego aplikatora do farb. Obcięłam je w połowie tak, aby pasowało do wielkości choinki. Gdy mamy już pudełko musimy je ozdobić. Można to zrobić farbami, spray-ami itd. Ja pomalowałam je lakierami do paznokci. Miałam kilka kolorów, które mi nie pasowały i kilka lakierów, które zbytnio zgęstniały mi i chciałam je wyrzucić, więc sprawdziły się znakomicie. Jak ozdobicie podstawę to już od Was zależy.

Jak nasza podstawa jest gotowa, musimy wyciąć kawałek gąbki i wsadzić go do środka. W środku musimy przeciąć naszą gąbkę tak, abyśmy mogli wsadzić gałązkę. Co do gąbki to może być jakakolwiek. Ja użyłam starą gąbkę do kąpieli.

Teraz zostało nam ozdobienie naszej gałązki. Można przypiąć różne ozdoby, pomalować itd. Wszystko zależy od Waszej wizji. Ja spryskałam ją srebrzanką i pomalowałam lakierami. Robiłam to niedbale, bo chciałam, aby był ciekawy efekt. Możemy też wcale jej nie ozdabiać i zostawić w stanie naturalnym. Gałązkę wsadzamy do naszej podstawy i gotowe. Jeśli podstawa byłaby za lekka, wtedy do podstawy wlewamy trochę wody, opadnie ona na dół i będzie bardziej stabilna, a "drzewko" dłużej przeżyje. Ja swoją postawiłam w stołowym pokoju na meblach tak, aby była widoczna. Spryskałam gałązkę i gąbkę delikatnymi perfumami i w pokoju unosi się przepiękny zapach :)

Mam nadzieję, ze w miarę zrozumiale wytłumaczyłam Wam jak zrobić takie świąteczne drzewko :)
Udostępnij w Google +

Veronika (veronique228)

Nazywam się Weronika i prowadze tego bloga. Znajdziecie tu dużo postów urodowych, lifestylowych jak i wykonane przeze mnie DIY. Mam nadzieję, że miło spędzicie tu czas :) Więcej o mojej osobie w zakładce "O mnie".

0 komentarzy :

Prześlij komentarz